I need help please?!!!

2 answers
Question:

I need help please?!!!

Answers

-1.5 I hope this helps

Answer:27.5Step-by-step explanation:14.5 + 13 = 27.5

Similar Solved Questions

1 answer

Para que se utiliza el termómetro

Para que se utiliza el termómetro...
1 answer

Adjectives Worksheet Adjectives inade words that describe what a noun loose and what the hori Q. Find the adjectives and circle it. books ball yummy slow long small old girl mouse car cat circle fast tall loud tiny delicious cool home box large phone salty cake speedy low dog baby het hatte.com

Adjectives Worksheet Adjectives inade words that describe what a noun loose and what the hori Q. Find the adjectives and circle it. books ball yummy slow long small old girl mouse car cat circle fast tall loud tiny delicious cool home box large phone salty cake speedy low dog baby het hatte.com...
1 answer

If the following sentence contains a simile, choose the option that contains the entire simile. If there is no simile, then select "none." He came home in a temper. He came home in a temper. in a temper none home in a temper

If the following sentence contains a simile, choose the option that contains the entire simile. If there is no simile, then select "none." He came home in a temper. He came home in a temper. in a temper none home in a temper...
2 answers

A submarine sits at -300 meters in relation to sea level. Then it descends 115 meters. What is its new position in relation to sea level.

A submarine sits at -300 meters in relation to sea level. Then it descends 115 meters. What is its new position in relation to sea level....
2 answers

When considering changing the content of a cell which button should you press to leave the cell as it originally was

When considering changing the content of a cell which button should you press to leave the cell as it originally was...
2 answers

Miguel babysits for 3 hours and earns $15. Which represents the unit rate? A. $1 per 5 hours B. $15 per hour C. 1 hour per $5 D. $5 per hour

Miguel babysits for 3 hours and earns $15. Which represents the unit rate? A. $1 per 5 hours B. $15 per hour C. 1 hour per $5 D. $5 per hour...
2 answers

Emparejar Write the place where the action occurs. Ver películas con mis amigos.

Emparejar Write the place where the action occurs. Ver películas con mis amigos....
1 answer

If an atom had a nucleus 1 ft in diameter, what would be the diameter of the atom, in miles? (1 mi = 5,280 ft)

If an atom had a nucleus 1 ft in diameter, what would be the diameter of the atom, in miles? (1 mi = 5,280 ft)...
1 answer

Which of the following is the solution to 13/(x+2) = 8/(x-1)?

Which of the following is the solution to 13/(x+2) = 8/(x-1)?...
2 answers

Properties that could be used in developing a temperature scale?​

properties that could be used in developing a temperature scale?​...
1 answer

Why was the xyz affair significant

why was the xyz affair significant...
1 answer

Jodi's car used 12 gallons of gas to travel 456 miles. How many miles did her car travel per gallon of gas? Show your work. Answer: miles per gallon

Jodi's car used 12 gallons of gas to travel 456 miles. How many miles did her car travel per gallon of gas? Show your work. Answer: miles per gallon...
1 answer

Balance this equation and show work. BRAINLIEST Zn + O2 → Zn2+ + O2-

Balance this equation and show work. BRAINLIEST Zn + O2 → Zn2+ + O2-...
2 answers

Jane can buy 3 bags of candy for her class of 25 children. If she has to buy candy for the combined classes which has a total of 65 children, how many bags of candy will Jane have to buy?

Jane can buy 3 bags of candy for her class of 25 children. If she has to buy candy for the combined classes which has a total of 65 children, how many bags of candy will Jane have to buy?...
2 answers

Can someone help me answe this last quiz thank you

Can someone help me answe this last quiz thank you...
1 answer

Spanish homework help

Spanish homework help...
1 answer

X^2+10xfactor completely[tex]x {}^{2} + 10 \\ [/tex]

x^2+10xfactor completely[tex]x {}^{2} + 10 \\ [/tex]...
2 answers

Ronald bought 1.5 pounds of red apples and 0.75 pounds of yellow apples. He bought 1.6 times as many pounds of green apples as red apples and yellow apples combined. How many pounds of green apples did Ronald buy? Please help! I do NOT need steps, just the answer! Thank you! (Urgent)

Ronald bought 1.5 pounds of red apples and 0.75 pounds of yellow apples. He bought 1.6 times as many pounds of green apples as red apples and yellow apples combined. How many pounds of green apples did Ronald buy? Please help! I do NOT need steps, just the answer! Thank you! (Urgent)...
1 answer

Which chemical equation follows the law of conservation of matter? A 2K + Ca(NO3)2 → K(NO3) + Ca B C5H12 + 7O2 → 5CO2 + 6H2O C GaF3 + 3Cs → 3CsF + Ga D 2VCl2 + H2 → 2HCl + V

Which chemical equation follows the law of conservation of matter? A 2K + Ca(NO3)2 → K(NO3) + Ca B C5H12 + 7O2 → 5CO2 + 6H2O C GaF3 + 3Cs → 3CsF + Ga D 2VCl2 + H2 → 2HCl + V...

-- 0.009924--