C. tan(450) Help please!

1 answer
Question:


C.
tan(450)
Help please!

Answers

Answer:The answer is 0Step-by-step explanation:

Similar Solved Questions

1 answer

If 7x+2y =3 and x-3y=30, what is the value of y?​

if 7x+2y =3 and x-3y=30, what is the value of y?​...
2 answers

Help plsssssssssssssssssssssss I will give brainliest if right

Help plsssssssssssssssssssssss I will give brainliest if right...
1 answer

Divde the square roots of 121 by the product of the Square roots of 25 and 4

Divde the square roots of 121 by the product of the Square roots of 25 and 4...
1 answer

Solve |2x+4|≥22, then graph the solution.

Solve |2x+4|≥22, then graph the solution....
1 answer

Pourquoi suis-je une pomme de terre. I need help

Pourquoi suis-je une pomme de terre. I need help...
1 answer

Compare the voyages of non-European people before 1500 to those of the Portuguese and Spanish from 1400 to 1550. In what way were the voyages and their effects different?

Compare the voyages of non-European people before 1500 to those of the Portuguese and Spanish from 1400 to 1550. In what way were the voyages and their effects different?...
1 answer

A cross-section of an airplane wing is shown. measurements of the thickness of the wing, in centimeters, at 25-centimeter intervals are 6.1, 19.8, 27.2, 29.0, 27.5, 26.9, 23.7, 20.4, 16.3, 9.1, and 2.9. use the midpoint rule with n = 5 to estimate the area of the wing's cross-section if a = 250. (assume the thickness of the edges is nonzero.)

A cross-section of an airplane wing is shown. measurements of the thickness of the wing, in centimeters, at 25-centimeter intervals are 6.1, 19.8, 27.2, 29.0, 27.5, 26.9, 23.7, 20.4, 16.3, 9.1, and 2.9. use the midpoint rule with n = 5 to estimate the area of the wing's cross-section if a = 250. (as...
1 answer

Pablo drove 23.1 miles to his aunt’s house, then drove 19.24 miles to his friend’s house. Which estimate can Pablo use to determine the distance he drove altogether?

Pablo drove 23.1 miles to his aunt’s house, then drove 19.24 miles to his friend’s house. Which estimate can Pablo use to determine the distance he drove altogether?...
1 answer

Verify the identity. Show your work. cot2x + csc2x = 2csc2x - 1

Verify the identity. Show your work. cot2x + csc2x = 2csc2x - 1...
1 answer

Bran is writing a book on operation system errors. Help him complete the sentences. 1. run time, logic, syntax 2. buffer, run time, syntax

Bran is writing a book on operation system errors. Help him complete the sentences. 1. run time, logic, syntax 2. buffer, run time, syntax...
1 answer

A pancake recpe calls for 1/2 cup of milk and 3/4 Of a cup of flour.If you multiply the recipe by 5 how much flour will you need

A pancake recpe calls for 1/2 cup of milk and 3/4 Of a cup of flour.If you multiply the recipe by 5 how much flour will you need...
1 answer

Hattie uses the line of code num == 7 to assign the number 7 to the variable named num. What correction should be made? This is in Python

Hattie uses the line of code num == 7 to assign the number 7 to the variable named num. What correction should be made? This is in Python...
1 answer

Area and __________ are impacted by a __________ in dimensions.​

Area and __________ are impacted by a __________ in dimensions.​...
2 answers

Guys help how do i convince my mom to let me get my septum pierced?!?! don’t say get good grades cuz she already said no to that. pls give me good reasons !

guys help how do i convince my mom to let me get my septum pierced?!?! don’t say get good grades cuz she already said no to that. pls give me good reasons !...
1 answer

I need help! You work for a poster company that sells prints of album covers. You sell posters at the prices given in the table. Number of Posters Price 2 $40 3 $50 5 $70 10 $120 What is the unit cost per poster for the best deal? A. $10 B. $12 C. $14 D. $20

I need help! You work for a poster company that sells prints of album covers. You sell posters at the prices given in the table. Number of Posters Price 2 $40 3 $50 5 $70 10 $120 What is the unit cost per poster for the best deal? A. $10 B. $12 C. $14 D. $20...
2 answers

Say that Spain has a working population of 20,081,537 people, and that the average yearly salary is €36,238. How much tax revenue would the Spanish government generate every year with a 41.15% income tax rate, to the nearest euro? a. €1,027,169,352,413 b. €428,260,123,198 c. €299,454,614,607 d. €298,515,162,576 the answer is C

Say that Spain has a working population of 20,081,537 people, and that the average yearly salary is €36,238. How much tax revenue would the Spanish government generate every year with a 41.15% income tax rate, to the nearest euro? a. €1,027,169,352,413 b. €428,260,123,198 c. €299,454,614,607...
1 answer

To make fruit salad, Rose bought 2 1/4 pounds of apples and 1 1/3 pounds of peaches. How much fruit salad did this make?

To make fruit salad, Rose bought 2 1/4 pounds of apples and 1 1/3 pounds of peaches. How much fruit salad did this make?...
2 answers

Jon has $45.00 .He plans to spends 4/5 of his moneyon sports equipment. how much will he spend

jon has $45.00 .He plans to spends 4/5 of his moneyon sports equipment. how much will he spend...

-- 0.045721--